Wybieramy klej do ocieplenia ze styropianu
Odpowiednie klejenie styropianu, który ocieplić nasz dom, nie jest łatwe, tym bardziej że wymaga środków i preparatów, które są do tego właśnie przeznaczone. Kleje muszą bowiem spoić wszystkie krawędzie styropianu, a jeśli postawimy na złej jakości środek to izolacja termiczna naszego domu może o wiele szybciej przestać byś skuteczna.
Jest to sytuacja, której chcemy uniknąć, dlatego też bardzo ważne jest wybrać klej dobrej jakości. W jaki sposób to zrobić? Po pierwsze trzeba pamiętać, że samo ocieplenie elewacji to nie tylko klej czy płyty styropianowe, ale także wiele innych elementów.
Po drugie, trzeba także wiedzieć, jakie cechy kleju brać pod uwagę i na czym tak właściwie należy się skupić. I tak, wśród najważniejszych czynników, które wpływają na nasz wybór mamy oczywiście odporność kleju na wodę oraz na niską temperaturę.
Bardzo istotne są także jego wytrzymałość oraz elastyczność, gdyż to one w dużej mierze zdecydują, czy i przez jaki czas ocieplenie będzie skuteczne.
Podział klejów do ocieplenia elewacji
Najprostszy i zarazem najważniejszy podział klejów związany jest z tym, czy są one częścią całego systemu ocieplenia od jednego producenta.
W takiej sytuacji są one klejami systemowymi, dzięki czemu mamy pewność, że ocieplenie całej elewacji będzie wysokiej jakości, gdyż w przypadku postawienia na kleje niesystemowe może okazać się, że nie są one dobrze przystosowane do danego styropianu. To może oznaczać, że mają gorsze niektóre parametry – w tym przede wszystkim te dotyczące przyczepności oraz wytrzymałości.
To z kolei jest bardzo niebezpieczne dla nas, gdyż niewłaściwy klej może bardzo negatywnie wpłynąć na ocieplenie całej elewacji, a każda zmiana lub modyfikacja z tym związana jest kłopotliwa i całkiem kosztowna.
Polecane artykuły
Siatkówka kobiet
Polski świat siatkarski docenia także sukcesy, jakie na międzynarodowej arenie odnosiły polskie siatkarki. To one szczególnie za czasów trenera Andrzeja Niemczyka zdobyły dwukrotnie złoty medal Mistrzostw Europy w latach 2003- 2005 i stały się naszą dumą narodową. Pomimo, iż ostatnimi czasy nie uda
Rekordowe odszkodowanie za śmierć palacza
Człowiek, który przez dwadzieścia lat nałogowo palił papierosy zmarł na raka płuc. Jego żona oskarżyła koncern tytoniowy o to, że spowodował śmierć męża. Wygrała proces i sąd na Florydzie nakazał wypłatę odszkodowania w wysokości ponad 23 miliardów dolarów. Wdowa udowadniała, że przez szereg lat